Wydrukuj tę stronę
środa, 08 stycznia 2014 12:11

Finał WOŚP 2014 w Drawsku Pomorskim Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

WOSP 22W naszym mieście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała przez dwa dni. Zobacz, co wydarzy się podczas 22 FINAŁU 11 i 12 stycznia 2014.

W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu medycyny ratunkowej dla dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Za zebrane pieniądze zakupione mają być m.in. tomografy i RTG przyłóżkowe. W programie zumba dla najmłodszych, zabawy sportowe, koncerty i motoryzacyjne atrakcje ...

WOSP 22 2

Po raz kolejny na ulice Drawska wyjdą wolontariusze. Tym razem będzie to 40 osób ze szkół podstawowych w Mielenku, Nętnie i Drawsku, z Gimnazjum im. A. Mickiewicza oraz ZSP w Drawsku.
Już w sobotę 11 stycznia orkiestra zagra w Drawsku na rockową i punkową nutę. Na scenie nie zabraknie atrakcji. Pojawią się wschodzące gwiazdy rocka – lokalni artyści: „KPW" i „THESHIFTERS", „REEFBREAKERS" i rockowi wyjadacze, czyli pochodzący z bazy „Fabryka zespołów WOŚP" hardcore punk zespół K.Z.K. ze Świnoujścia. Koncerty rozpoczną się o godz. 17.00. Bilety wstępu - to orkiestrowe serduszko, które można zakupić za dobrowolny datek, który zasili konto orkiestry.

Orkiestra zagra też na czterech kółkach...

Atrakcje dla miłośników motoryzacji przygotowali też rajdowcy ze Stowarzyszenia „4x4 DRAWSKO POMORSKIE". Fani czterech kółek zapraszają do zwiedzania samochodów terenowych, które będą zaprezentowane na parkingu przy hali gimnazjum. Kierowcy rajdowi zachęcają także do licytacji przejazdu rajdowym samochodem dla trzech osób, który zorganizują w dniu 19 stycznia wokół jeziora Lubie. Rajd będzie zakończony ogniskiem. Rajdowcy zapraszają także na pokaz i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Rajd 22 Finału, zabawy na lodowisku i akcja „Policz się z cukrzycą!"

Miłośnicy wędrówek pieszych Drawski Oddział PTTK i wraz ze Sztabem WOŚP zapraszają na rajd wokół Jeziora Okra. Start o godz. 10.00 przy czołgach. Zawodnicy przejdą łącznie 10 km trasę. 

Dla wszystkich chętnych w tym dniu (dzieci i dorosłych) nieodpłatnie czynne będzie drawskie lodowisko, a dobrowolne datki za orkiestrowe serduszko tradycyjnie zasilą konto WOŚP.

Natomiast Drawskie Koło Diabetyków zaprasza do swojego punktu medycznego również w hali sportowej, gdzie można będzie zbadać sobie ciśnienie i dokonać pomiaru cukru w organizmie.

Strażacy, policja i wojsko też wspomogą Orkiestrę

Nie zabraknie atrakcji także dla miłośników sprzętu specjalistycznego, gdyż można będzie zasiąść za kierownicą bojowego wozu strażackiego, radiowozu policyjnego, czy samochodu żandarmerii wojskowej i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Do orkiestrowego grania włączają się też przedszkolaki i ich szkolni koledzy. Mnóstwo emocji czeka na nich w sprawnościowych konkurencjach, które rozegrane będą na hali gimnazjum: mecze piłki nożnej, biegi z przeszkodami oraz wspólne zabawy z rodzicami. Dla nich też organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, które będą rozstawione także na hali.

W przerwach między konkurencjami sportowymi swoje umiejętności zaprezentują karatecy z Klubu Sportowego Karate Kyokushin oraz rozegrają pokazowy mecz rugby. Po raz pierwszy zaprezentują też pokaz z użyciem ognia (na scenie plenerowej) oraz pokaz z muzyką. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentują natomiast uczniowie drawskich szkół oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Dla miłośników mocnych wrażeń Klub „Hornet" przygotował paint ball, strzelanie z wiatrówki i z repliki broni, a orkiestrowe mecze rozegrają najmłodsi piłkarze z MKS DRAWA KTP Drawsko Pomorskie z sekcji „Żaków".

Na plenerowej scenie za Centrum Kultury w swoich najzabawniejszych skeczach zaprezentuje się „Kabaret Czesuaf", a także przeprowadzona będzie licytacja gadżetów WOŚP oraz innych ciekawych przedmiotów. Do licytacji wystawiono m.in. kubki i koszulki 22. Finału, kalendarze, plakaty, apteczka, torba, smycze, obrazy olejne, fotografie autorstwa Leszka Paradowskiego, karnety do kina Drawa, karnet do teatru, karnety na paint ball, gadżety Play, banery reklamowe, karnet wstępu na zajęcia fitness i wiele, wiele innych niespodzianek.

Odbędzie się też najważniejsza licytacja dla kinomanów: „Wylicytuj swój fotel na cały rok"- jedno najlepsze miejsce w kinie Drawa na 30 wybranych filmów w ciągu 2014 roku.

22 Finał zakończy około godz. 20.00 – "Światełko do nieba".

Dla wszystkich - wojskowa grochówka serwowana z kuchni polowej CSWL Drawsko lub kiełbaska z ogniska - za symboliczną opłatą do puszki wolontariuszy i orkiestrowe serduszko.

Przypominamy, że wciąż można deklarować chęć sprzedaży własnych przedmiotów na licytacji i dochód z tej sprzedaży przekazać na rzecz WOŚP.

Drodzy wolontariusze, uczulamy Was, abyście byli czujni i mieli świadomość, że legalny wolontariusz musi być w stanie „wylegitymować się" ważnym identyfikatorem z hologramem i mieć ważną puszkę.

WOSP 22 wzor idWOSP 22 wzor puszka

Czytany 47338 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 stycznia 2014 12:37
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski

Artykuły powiązane