Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 stycznia 2014 13:48

22 Finał WOŚP

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

WOSP 22Wielkim sukcesem zakończył się 22.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawsku Pomorskim - zebrano ponad 22 tysiące złotych !!!
Muzycznie, tanecznie i sportowo zagrała w miniony weekend Orkiestra Jurka Owsiaka w naszym mieście.

Sobotnie popołudnie i wieczór Orkiestra grała na rockowo dzięki lokalnym młodym artystom i gościom zaproszonym ze Świnoujścia. Początek niedzieli nie zapowiadał tego, co wydarzyło się wieczorem. Deszcz ze śniegiem, porywisty wiatr, ujemna temperatura i brak ludzi na ulicach miasta. Z myślą, że "Finał się nie uda" z ogromnym sercem podziwialiśmy wolontariuszy, którzy mimo złej pogody kwestowali z puszkami na ulicach Drawska. Przypomnijmy, że w Drawsku kwestowało 40 wolontariuszy. Jak się później okazało nasze obawy były zbędne, nasi wolontariusze zebrali prawie 12 tys. zł !

Absolutnymi rekordzistami w zbiórce okazali się Adam Bolewicz (905,72 zł) oraz Adrianna Łukaszewska (738,00 zł). Gratulacje, ogromne brawa i wielkie dzięki za pomysł, chęci, zaangażowanie dla wszystkich wolontariuszy!

Nasz sztab mieścił się tego dnia w „Kawiarni Kinowej" kina Drawa. To tam wolontariusze mogli się ogrzać, zjeść kanapki oraz wypić ciepłą kawę czy herbatę, a organizatorzy w międzyczasie przygotowywali się do wielkiego liczenia pieniędzy!

Finałowa impreza zaczęły się o godzinie 14:45 w hali sportowej gimnazjum. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drawska Pomorskiego pod batutą dyrygenta Tomasza Stawickiego w rytmie marsza poprowadziła barwny korowód dzieciaków, a w nim: dzieci z przedszkola miejskiego, szkoły podstawowej, najmłodsi zawodnicy MKS Drawa KTP, karatecy oraz wiele, wiele opiekujących się nimi osób, a na trybunach oglądały ich dziesiątki wzruszonych rodziców.

I rozpoczęła się zabawa... w tanecznym rytmie zumby wspólną rozgrzewką dla wszystkich zawodników poprowadzona przez instruktora fitness Justynę Kuzio.

Przezabawne mecze piłki nożnej w wykonaniu 5-cio i 6-cio letnich dzieci z przedszkola miejskiego rozbawiły publiczność, a zawodnicy zostali nagrodzeni rożkami słodyczy ufundowanymi przez organizatorów. W przerwach między kolejnymi meczami usłyszeliśmy świąteczne piosenki w wykonaniu dzieci nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim. Zatańczył też szkolny zespół „LAJKONIK".

Stowarzyszenie Diabetyków przygotowało punkt medyczny z pomiarem poziomu cukru i ciśnienia, a firma Xtreme- Paramedic – zabezpieczenia medyczne z Drawska Pomorskiego punkt nauki udzielania pierwszej pomocy.

Kolejnymi punktami finałowej imprezy był mecz „rodzice kontra dzieci", z którego zwycięsko wyszły dzieci, trening pokazowy zawodników MKS Drawa, pokaz karate, mecz rugby, występy uczniów drawskiego gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz wspólna zabawa dzieci i rodziców na torze przeszkód. W przerwach technicznych licytację gadżetów prowadzili Michał Chojnacki i Bartosz Kowalczyk, a najmłodsi w tym czasie do woli korzystali z rozstawionych dla nich na sali dmuchawców lub bawili się z animatorkami.

A licytowaliśmy dosłownie wszystko: koszulki, kubki, plakaty z autografem Krzysztofa Hołowczyca, kalendarze, zegary, lustra, lampy, książki, piłki, obrazy, orkiestrowy tort, karnety do kina, własne fotel w kinie Drawa z wejściówką na 30 dowolnych filmów i wiele innych przedmiotów i gadżetów

Wśród firm i instytucji, które w tej licytacji sprzedały swoje gadżety lub usługi, a dochód ze sprzedaży przekazały na konto orkiestry byli m.in.:

 1. „Meblokwen" Drawsko Henryk i Tadeusz Plipiec
 2. Klub „HORNET" Tomasz Jasyk
 3. Drawskie Strony Internetowe
 4. Cukiernia i piekarnia Iwona i Kazimierz Pokutyńscy
 5. MKS DRAWA KTP Drawsko Pomorskie
 6. Klubu Sportowego Karate Kyokushin
 7. Firma „DOMi" Dominik Tobiszewski
 8. Stowarzyszenie „4x4 Drawsko"
 9. Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim
 10. Gmina Drawsko Pomorskie
 11. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim

Fundusz Orkiestry zasiliły też datki ze sprzedaży gadżetów wystawionych przez osoby prywatne:

 1. Jolanta Parol
 2. Urszula Wronko
 3. Ewa Kamińska-Mikołajczyk
 4. Leszek Paradowski
 5. Renata Kaźmierczak
 6. Eliza i Anna Moraniec
 7. Adam Baranowski
 8. Renata Kochańska

Mimo niesprzyjającej pogody przed halą czekało na mieszkańców, zwłaszcza najmłodszych, także wiele atrakcji: samochody bojowe KP PSP w Drawsku Pomorskim, radiowozy KP Policji i samochody terenowe do rajdów off road Stowarzyszenia „4x4 Drawsko Pomorskie" , Żandarmeria Wojskowa i ich pies tropiciel wykrywający narkotyki, strzelnica wystawiona przez Klub HORNET". Można tez było posilić się grochówką z wojskowej kuchni polowej JW. Budowo lub ogrzać się przy ognisku i samodzielnie upiec sobie kiełbaskę.

Tegoroczny finał należy uznać za udany, dzięki tym wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby innych.

Gorące podziękowania za wsparcie merytoryczne i organizacyjne kierujemy do Dyrekcji i pracowników Przedszkola Miejskiego oraz Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim, a także rodziców i dzieci. Dyrekcji i pracownikom Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sali i organizacji wydarzenia, a ZSP w Drawsku za przygotowanie wokalistów.

Dziękujemy dyrekcji, pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim, w Nętnie i w Drawsku za dobrowolne datki, które zasiliły konto orkiestry.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i wszystkim tym, którzy wspomogli tegoroczny Finał WOŚP oraz tym wszystkim, którzy go wraz z nami przygotowali, bo dzięki nim zebraliśmy łącznie kwotę 22 040,02 zł. Ostateczną kwotę podamy po przeliczeniu gotówki przez Bank Pekao S.A.

Gramy... do końca świata i jeden dzień dużej !

Drawski Sztab WOŚP


Lista wolontariuszy:

 1. Magdalena Adams
 2. Bartosz Bolewicz
 3. Adam Bolewicz
 4. Anna Bułczyńska
 5. Alicja Ciećwierska
 6. Mateusz Czekajewski
 7. Marysia Gajewska
 8. Katarzyna Grażewicz
 9. Anna Grzymska
 10. Klaudia Iwańska
 11. Magdalena Jagieła
 12. Piotr Janaszkiewicz
 13. Aleksandra Janicka
 14. Roksana Jędrzejewska
 15. Paweł Kołodziej
 16. Piotr Komorowski
 17. Małgorzata Konofał
 18. Kacper Koper
 19. Jagoda Korczyńska
 20. Marta Łatwińska
 21. Maja Łukaszewska
 22. Adrianna Łukaszewska
 23. Konrad Maliszewski
 24. Jakub Mańkowski
 25. Przemysław Marchel
 26. Joanna Motyka
 27. Rafał Mudryk
 28. Gabriela Nickowska
 29. Grzegorz Nowik
 30. Weronika Piwowarska
 31. Patryk Sobczak
 32. Kamila Szulkowska
 33. Marita Szulkowska
 34. Paulina Szynter
 35. Wiktoria Targus
 36. Justyna Terlecka
 37. Agata Walicka
 38. Aleksandra Wilga
 39. Patryk Żmuda
 40. Izabela Żołądkiewicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytany 43821 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 stycznia 2014 14:20
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski

Artykuły powiązane