Wydrukuj tę stronę
środa, 26 marca 2014 08:42

WIELKANOCNE (S)TWORZENIE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wielkanocna oferta 2014 1Program nawiązujący bezpośrednio do tradycji Świąt Wielkanocnych. W ramach programu odbędzie się spektakl dla dzieci oraz warsztaty plastyczno – techniczne, a także ustawiona zostanie żywa zagroda ze zwierzakami.

Na Wielkanocnym Kiermaszu w Drawsku Pomorskim pojawi się Gospodarz Antek, a wraz z nimi wiejska zagroda, w której zobaczyć będzie można urocze żywe stworzenia: kurczaczki i zajączki. Prawdziwa gratka zwłaszcza dla młodszych pociech.

Do dyspozycji dzieci będzie stoisko plastyczne, na którym wraz z utalentowaną gospodynią Hanką oraz Strachem na Wróble będzie można wykonać pisanki, pomalować odlewy gipsowe wielkanocnych zwierzaków, przygotować świąteczne dekoracje czy uzupełnić kolorowanki.

Wiosenne kolory na twarzach zapewni Pani Wiosna, która słynie ze starannych wykończeń, by pięknie prezentowała się każda linia na twarzach dzieci.

W samo południe zostanie wystawiony spektakl Wielkanocna Przygoda Antosia, w którym pojawi się babcia Bunia, Króliczek Wielkanocny, Strach na Wróble i Słomiany Chochoł.

Króliczek Wielkanocny po spektaklu poczęstuje przybyłe dzieciaki cukierkami, pani Wiosna powróci do swojej artystycznej pracy malowania buziek, a gospodyni Hanka korzystając z pomocy Stracha na Wróble będzie kontynuowała warsztat plastyczny.

10.00 – 14.00 Wielkanocna zagroda z gospodarzem Antkiem
10.00 – 12.00 Malowanie buziek przez Panią Wiosnę Modelowanie baloników przez słomianego Chochoła Świąteczne warsztaty plastyczne pod okiem gospodyni Hanki oraz Stracha na Wróble (jajka styropianowe, figurki z masy gipsowej, palmy kurpiowskie)
12.00 – 13.00 Spektakl Wielkanocny z animacjami oraz wspólne malowanie wielkiego jajka
13.00 – 14.00 Malowanie buziek przez Panią Wiosnę, rozdawanie cukierków przez Wielkanocnego Króliczka, działania na stanowisku plastycznym

 

Spektakl Kiermasz Wielkanocny 2014 1 Spektakl Kiermasz Wielkanocny 2014 2

 

Czytany 9153 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 kwietnia 2014 12:49
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski