Wydrukuj tę stronę
środa, 02 kwietnia 2014 10:37

Kino Szkoła - „Przygody Lisa Urwisa”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przygody Lisa UrwisaW środę, 23 kwietnia 2014r., o godz. 9.30 odbędą się kolejne multimedialne lekcje w Kinie Drawa dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim w ramach projektu – KinoPrzedszkole i KinoSzkoła. Tym razem dzieci z klas II, III obejrzą film pt. "Przygody Lisa Urwisa".

Lis, główny bohater filmu, w niczym nie przypomina klasycznych, typowo romantycznych bohaterów. To raczej nałogowy "przestępca", łotrzyk i spryciarz, a jednak Lis budzi sympatię widzów małych i dużych, ponieważ wszystkie jego złe uczynki cel mają jeden: przetrwanie i szczęście jego bliskich. Wspomagany przez dziwacznego Rufusa, szczura, wspólnika w niedoli, nieporadnego i sympatycznego, Lis pakuje się w kolejne przygody, stawiając czoło najgorszemu, by posunąć się jak najdalej w swoim pragnieniu odnalezienia całkowitego szczęścia. Niezwykle żywiołowa akcja. Film zrealizowano przy użyciu najnowszych technik animacji dwu i trójwymiarowej - trzyma w napięciu od pierwszej po ostatnią scenę. I dopiero w kulminacyjnej scenie dowiemy się w końcu, kto - Lis czy Isengrin, (wilk największy wróg lisa) wyjdzie zwycięsko z tej przygody.

Spektakularna oprawa plastyczna, zrealizowana w technice 3D, stanowi doskonałe tło dla tej historii, pełnej zwrotów akcji, emocji, bawiącej bez przerwy widza tego najmłodszego i nieco starszego. Bardzo barwne i wizualnie "naiwne" sceny przypominają karykatury zwierząt z dawnych ilustracji książkowych.

KinoSzkola logo

Czytany 8611 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 kwietnia 2014 11:03
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski