Wydrukuj tę stronę
środa, 25 czerwca 2014 07:22

„DNI DRAWSKA” 20-22 czerwca 2014

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

20062014 20140623 1158302319W strugach ulewnego deszczu trwały przygotowania do tegorocznych Dni Drawska w Parku Chopina. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca spowodowaną dodatkową sceną plenerową wraz z urządzeniami towarzyszącymi, nie można było rozstawić wielu dużych karuzeli z wesołego miasteczka, które czas imprezy przeczekały na strzeżonych parkingach w mieście. A i te atrakcje, które zostały ustawione w parku, nie przez cały czas były udostępniane dzieciom ze względów bezpieczeństwa. Również w deszczu odbywała się większość koncertów i wydarzeń towarzyszących, jednak deszcz nie przeszkodził fanom disco polo w nich uczestniczyć.

Wszyscy wykonawcy byli przed czasem w garderobach, ale ze względu na pogodę przesunięto godzinę rozpoczęcia imprezy. Koncerty w dniu 20 czerwca prowadził prezenter Polo TV Maciej Smoliński, który w przerwach między występami kolejnych artystów rozdał uczestnikom wiele płyt z muzyką disco polo. Na szczęście już podczas koncertu zespołu FANATIC niebo się wypogodziło i ostatnie koncerty mogły się już odbyć bez parasoli w dłoniach. W ciągu kilkunastu minut plac przed sceną wypełnił się widzami, którzy nie szczędzili braw ulubionemu zespołowi „WEEKEND". Nie mogło oczywiście zabraknąć super przeboju wszystkich dyskotek „Ona tańczy dla mnie", ale okazało się, że zespół ma też wiele innych przebojów w swoim repertuarze. Piątkowy wieczór zakończyła dyskoteka dla młodzieży.

Sobota przywitała słońcem, ale niestety wieczorne wydarzenia znów musiały się odbyć pomiędzy kolejnym „oberwaniami chmury". Koncert zespołu „MIĄŻSZ" z Lublina, a potem młodzieżowego zespołu z Piły „FOLK MACHINA" większość widzów oglądała pod parasolami, a nie przed sceną. Także w obawie przed ulewnym deszczem część widowiska „Noc Świętojańska" wystawiono na scenie w muszli koncertowej.

Za to w niedzielę, chociaż zimną , ale już bez deszczu, dzieci mogły bez przeszkód uczestniczyć w przygotowanych dla nich atrakcjach. Był interaktywny program dla dzieci (przypominający w zabawny sposób o zasadach bezpieczeństwa także podczas wakacji), było oczywiście malowanie buziek, ale najchętniej dzieci brały udział w konkursach wraz ze swoimi rodzicami.

W tym roku pogoda niestety nie sprzyjała organizatorom i uczestnikom podczas corocznego święta naszego miasta- może chociaż będzie łaskawsza podczas kolejnych imprez zaplanowanych na tegoroczne wakacje.

Wszystkim, którzy pomagali w organizacji i widzom, którzy byli z nami mimo deszczowej pogody podczas Dni Drawska2014 bardzo dziękujemy.

Dzieciom i młodzieży życzymy suuuper wakacji (i chętnego powrotu na nasze zajęcia już we wrześniu), a dorosłym udanego urlopu !

Do zobaczenia na kolejnych naszych imprezach już w lipcu !

Czytany 9939 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 01 lipca 2014 12:41
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski