Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 lutego 2015 08:56

Ferie zimowe 2015 - podsumowanie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ferie 20155Wyczekiwane ferie zimowe już się niestety skończyły, jednak milusińscy z naszego regionu na pewno ciepło wspominają radosne i wolne od nauki zimowe dni. Niezłego figla spłatała dzieciom tegoroczna zima, bo sypnęła śniegiem w Drawsku dopiero na zakończenie ferii, ale dzięki temu chociaż jednego bałwana dzieci zdążyły jeszcze w ferie ulepić.

Artystyczne Ferie odbyły się we wszystkich placówkach prowadzonych przez Ośrodek w dniach 19-30 stycznia 2015r. na terenie miasta i gminy Drawsko. Co prawda ferie już za nami, a dzieci powróciły w szkolne ławki to z pewnością długo będą wymieniały wrażenia i wspomnienia z ferii. Te z dzieci, które czas zimowego odpoczynku spędziły na miejscu, nie narzekały na brak atrakcji i chętnie z nich korzystały. Wraz ze szkolnymi kolegami i koleżankami dzieci codziennie uczestniczyły we wspólnych zajęciach zorganizowanych przez instruktorów z ośrodka i opiekunów świetlic, korzystały z oferty zajęć rekreacyjno-sportowych przygotowanych przez pracowników urzędu miejskiego, odwiedzały kino i jeździły na przedstawienia teatralne, a także gościły artystów i aktorów w swoich świetlicach. Kino odwiedzały także wraz z opiekunami drawskie przedszkolaki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mielenku i w Nętnie. Program zajęć był bardzo urozmaicony, zarówno pod względem rodzaju przygotowanych atrakcji, jak i miejsca ich prezentacji. Oferta, którą przygotowali pracownicy ośrodka oraz zaproszeni aktorzy, artyści i instruktorzy obejmowała m.in.: cykl warsztatów artystycznych, propozycje filmowe, teatralne, muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy. Humory wszystkim dopisywały, a opiekunowie i dzieci spisali się na medal

Ciekawe pogadanki nt. bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i innych zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci przeprowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim.

Ferie 20151

Spotkanie z policjantami w świetlicy na ul. Gierymskiego w Drawsku


Natomiast w ofercie kina pojawiły się dodatkowe przedpołudniowe bezpłatne seanse filmowe dla dzieci, a na niektóre filmy wprowadzono promocyjną cenę biletów. Dzieci obejrzały bajki: "Pszczółka Maja", „Jak wytresować smoka", „Siedmiu Krasnoludków ratuje Śpiąca Królewnę" oraz filmy „Noc w muzeum", „Królowa Śniegu", „Bella i Sebastian" (ponad 1500 dzieci).

Ferie 20152

Zabawa w świetlicy na ul. Gierymskiego w Drawsku

Trzy spektakle teatralne "Cudowna lampa Aladyna" wystawione przez aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina w dniu 22 stycznia obejrzało prawie 500 widzów, a wesoły spektakl muzyczny „Siostry Wajs & Stonoga" obejrzały drawskie przedszkolaki. Dzieciom uczestniczącym w zajęciach feryjnych w świetlicach wiejskich zorganizowano bezpłatny dojazd do Drawska lub do ościennych świetlic. Przyjeżdżały też młodsze dzieci ze swoimi rodzicami. Spektakle teatralne i muzyczne wystawiano także w kilku świetlicach wiejskich, zapewniając jednocześnie dowóz do nich osobom zainteresowanym. Dojazdy zorganizowano w taki sposób, aby dzieci mogły poznać miejsca zabaw swoich kolegów ( np. dzieci z Gudowa były w Łabędziach, dzieci z Zarańska w Jankowie, itp.) W świetlicach wystawiono spektakle kabaretowe „Bajki do góry nogami, czyli kabarecik dla dzieci" w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego ze Szczecina ( w Suliszewie, Jankowie i w Łabędziach), spektakl „ O Królewnie, strachu i wróblach na dachu" Teatru Władca Lalek ze Słupska oraz spektakle muzyczne „Bajkowy świat Smerfów" przez aktorów ze Śląska.

Ferie 20153

Teatrzyk w Zarańsku

W świetlicach przeprowadzono dodatkowo wiele godzin innych zajęć artystycznych prowadzonych przez p. Renatę Kaźmierczak i Ewę Kamińską- Mikołajczyk.

Ferie 20154

Bal karnawałowy

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również artystyczne zajęcia warsztatowe, prowadzone codziennie w godz. 9.00-12.00 przez instruktorów Ośrodka Kultury w pracowniach w Centrum Kultury i w budynku przy ul. Piłsudskiego. Podczas tych zajęć dzieci wykonywały samodzielnie kwiatki z filcu, pachnące mydełka i świece oraz przepiękne ozdoby ceramiczne. Nadmiar energii spowodowany brakiem ruchu podczas zabaw na śniegu dzieci mogły rozładować w czasie zabaw i gier, olimpiady sportowej czy podczas wspólnego wykonywania pojazdów i robotów z kartonów. Dzieci bawiły się też podczas edukacyjnej "Bajki o Ćwierćlandzie". W czasie ferii nie mogło oczywiście zabraknąć balu karnawałowego, który w sobotnie popołudnie zorganizowano w sali widowiskowej przy ul Piłsudskiego pod wspólnym tytułem „Witajcie w naszej bajce", a po balu jeszcze przez kilka godzin młodzież bawiła się na dyskotece. Ferie zakończono wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek na polu biwakowym „Jędrkowe Zakole", zabawami i spacerkiem po ścieżce zdrowia.

O wesołe zabawy i bezpieczeństwo dzieci podczas zajęć feryjnych zadbali: Jolanta Parol, Ewa Kamińska-Mikołajczyk, Marta Wendykowska, Renata Żołądkiewicz, Justyna Terlecka, Renata Kaźmierczak, Jolanta Gilewicz, Iwona Łukaszewska, Julita Florczak, Ewa Lewinska, Agnieszka Smuga, Magdalena Urbanowicz, Wioletta Gajewska, Danuta Chowaniec, Renata Kicińska, Elżbieta Likas.

Więcej zdjęć w galerii:

 

Czytany 15521 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 lutego 2015 09:08
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski