Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 lutego 2015 12:15

Bezpłatny kurs języka niemieckiego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niemiecki znakOśrodek Kultury w Drawsku Pomorskim współorganizuje bezpłatny kurs języka niemieckiego dla dorosłych, który prowadzony będzie w naszym ośrodku. Zapraszamy chętne osoby do zgłaszania się w sekretariacie OK przy ul. Dworcowej 2 lub telefonicznie: 501-266-394.

Informacja o projekcie:

 

Tylko do 16 marca br. trwa rekrutacja na bezpłatny kurs języka niemieckiego w ramach VIII edycji projektu „JĘZYK NIEMIECKI DLA DOROSŁYCH", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Konieczność posługiwania się językiem niemieckim jest szczególnie widoczna w województwie zachodniopomorskim. Bliskość wspólnej granicy, inwestycje z niemieckimi partnerami – to wszystko sprawia, że znajomość tego języka jest często wymagana w naszym regionie. Projekt „JĘZYK NIEMIECKI DLA DOROSŁYCH" stanowi zatem odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie rynku na osoby znające język niemiecki.

Grupa docelowa

Udział w szkoleniach mogą wziąć osoby bezrobotne (zarejestrowane w urzędzie pracy) lub pracujące (umowa o pracę/umowa cywilno-prawna/działalność gospodarcza), które spełniają wszystkie następujące kryteria:

  • wiek 18 - 64 lata;
  • miejsce zamieszkania: miejscowości do 25 tys. mieszkańców w województwie zachodniopomorskim.

Pierwszeństwo w kwalifikacji będą miały osoby z grupy wiekowej 50+ oraz osoby bezrobotne.

Rekrutacja:

Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim prowadzimy nabór do VIII edycji, w której planujemy utworzenie 1 grupy (12 osób). Dokumenty rekrutacyjne należy składać do Sekretariatu Ośrodka Kultury (ul. Dworcowa 2 w Drawsku Pomorskim). Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego znajdziecie Państwo na naszej stronie www.niemieckinatak.pl.

Zajęcia:

Kurs odbędzie się na poziomie A2 i zakończy się przystąpieniem do egzaminu zewnętrznego TELC, którego zdanie udokumentowane jest uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu, potwierdzającym zdobycie określonego poziomu biegłości językowej. Zajęcia odbywać się będą w ciągu tygodnia lub w systemie weekendowym (będą dostosowane do preferencji grupy) - dotyczy grupy utworzonej poza Szczecinem (grupa musi składać się w większości z osób powyżej 50 r.ż. oraz osób bezrobotnych).

Każdy z uczestników kursu otrzymuje materiały szkoleniowe: podręczniki + multimedialny słownik. W projekcie przewidziano również zwrot kosztów dojazdu dla 50% uczestników.

Korzyści:

  • bezpłatny kurs języka niemieckiego
  • bezpłatne materiały szkoleniowe
  • bezpłatna możliwość przystąpienia do międzynarodowego certyfikatu TELC
  • komfortowe warunki nauki

Projekt jest w całości finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie.

Serdecznie zapraszamy na stronę: www.niemieckinatak.pl, gdzie znajdziecie Państwo wszystkie informacje dotyczące projektu oraz wzory dokumentów rekrutacyjnych.

Projekt „JĘZYK NIEMIECKI DLA DOROSŁYCH" realizowany jest przez GOS Polska w partnerstwie z Instytutem Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT sp. z o.o. i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.6. Upowszechnienie uczenia się dorosłych.

 

Czytany 14188 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lutego 2015 12:33
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski