Wydrukuj tę stronę
środa, 19 sierpnia 2015 09:18

Jubileusz „Pomorzanek”

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

pomorzanki01Jubileuszowa impreza znanego w naszej gminie ludowego zespołu śpiewaczego z Suliszewa, który świętował 30 –lecie swojej działalności artystycznej, odbyła się w sobotnie popołudnie 15 sierpnia br. Przybyli na nią zaproszeni goście i przyjaciele zespołu, w tym zespoły „Radość" z Linowna, „Darskowiacy" z Darskowa oraz „DIABAZ" z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.


Uroczystość rozpoczęła się od jubileuszowego tortu i toastu, a także serdecznych życzeń. Podziękowania za wieloletnią działalność artystyczną i promowanie kultury ludowej złożyła „Pomorzankom" dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim Jolanta Pluto-Prądzyńska.
Życzenia jubilatkom w imieniu Zarządu Powiatu Drawskiego złożył wicestarosta drawski pan Janusz Garbacz przekazując pamiątkowy grawerton. Burmistrz Drawska Pomorskiego pan Zbigniew Ptak składał życzenia wraz z radnymi: Zofią Nowicką, Reginą Malec i Eugeniuszem Storoniakiem.

pomorzanki02

Gratulując zespołowi tylu lat artystycznej działalności przekazał w prezencie oprócz kwiatów, także jednodniową wycieczkę do Trójmiasta. Były również upominki oraz życzenia od Rady Sołeckiej i Sołtysa Suliszewa Mirosława Skotnickiego.
A w części artystycznej, oprócz krótkiego występu „Pomorzanek", widzowie obejrzeli specjalnie przygotowany program w wykonaniu „Darskowiaków", biesiadne piosenki zespołu „Radość" i barwne tańce „Diabazu".

pomorzanki03

Wieczorem na scenie w latynoskich rytmach do tańca porwał wszystkich zespół „Grupo Costa". Wspaniały kontakt wokalistki z publicznością, wspólne śpiewanie i barwne stroje tancerek na długo pozostaną widzom w pamięci.

pomorzanki04

Uroczystość zakończył jubileuszowy bal zorganizowany przez ośrodek kultury w świetlicy wiejskiej. Więcej zdjęć tutaj.

Folder do pobrania poniżej.

Pobierz załącznik:
Czytany 11428 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 sierpnia 2015 10:02
Marcin Dobrowolski

Najnowsze od Marcin Dobrowolski