Wydrukuj tę stronę
środa, 19 sierpnia 2015 10:32

ATRAKCJA KULINARNA NA DOŻYNKACH W KONOTOPIE

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

pieczenie chleba 01Pokazy i warsztaty – pieczenie chleba. Każdy z uczestników wykona własnoręcznie pachnący bochenek chleba, który będzie mógł zabrać do domu. Chleb będzie wypiekany w mobilnym piecu ustawionym na terenie dożynkowym.

Na początku warsztatu uczestnicy otrzymają różne receptury (przepisy) przygotowania ciasta chlebowego. Następnie po krótkim omówieniu i rozwianiu wątpliwości zaczną wyrabiać ciasto. Pod okiem wykwalifikowanego piekarza każdy z uczestników wygniecie i uformuje własny bochenek chleba.Ten warsztat oraz cały jego scenariusz ma za zadanie pokazać, że wypiek chleba jest czymś bardzo przyjemnym i przy odrobinie pracy możemy spędzić czas bardzo przyjemnie, pożytecznie, a także zrobić niespodziankę naszym bliskim...
Piec, w którym będą wypiekane chleby jest specjalistyczny i przeznaczony do tego rodzaju pracy. Jego atutami są płyty szamotowe, które powodują, że chleb jest smaczniejszy oraz ma bardziej chrupką skórkę.
Kształt chleba oraz dodatki, które zastosujemy zależą od uczestników. Na każdym warsztacie ustala się z uczestnikami to, czy chleby mają ze słonecznikiem, oliwkami, twarogiem, czy śliwkami i miodem. Tak samo z kształtem chleba, czy ma być okrągły, owalny a może blaszkowy.

Czytany 15169 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 sierpnia 2015 09:37
Marcin Dobrowolski

Najnowsze od Marcin Dobrowolski