Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 września 2015 09:44

"Cztery pory roku w lesie" - edukacja przyrodniczo-leśna w świetlicy w Konotopie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

zajcia w konotopie 20150917 1226031034Na bazie zakupionych ze środków Nadleśnictwa Drawsko materiałów edukacyjnych w wyremontowanym obiekcie świetlicy wiejskiej w Konotopie rozpoczęto cykl zajęć z edukacji przyrodniczo-leśnej, który dla uczestników zakończy się zdobyciem dyplomu „Młodego leśnika".

Prowadzone zajęcia dydaktyczne pozwalają przekazać podstawową wiedzę o lesie, o działalności leśników, o zasadach prowadzenia gospodarki leśnej i odpowiedzialności za jego mieszkańców, jak również o zagrożeniach dla lasu. Bardzo ważną rolę odegrają też cykliczne zajęcia terenowe, które rozwijają umiejętność obserwacji, rozumienia procesów zachodzących w środowisku oraz kształtują wrażliwość na piękno otaczającej przyrody. Obecnie dzieci poznają las jesienią, uczą się rozpoznawać grzyby, malując je wg przygotowanych szablonów.

Nauczyciele mogą także zorganizować zajęcia z grupą szkolną we własnym zakresie w oparciu o istniejącą bazę dydaktyczną, terenową po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem świetlicy.

Wśród zakupionych materiałów są ciekawe gry edukacyjne, plansze tematyczne i puzzle. Do dyspozycji dzieci i instruktora jest także tablica interaktywna oraz trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Czytany 10196 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 września 2015 09:49
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski