Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 30 listopada 2015 13:54

Koncert charytatywny dla Zuzi Piwowarskiej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zuzia Piwowarska„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II
cytat z 16 marca 2011 roku

Jak wciąż bardzo aktualne są słowa naszego Papieża pokazała niedzielna uroczystość zorganizowana przez nas w centrum kultury, która zgromadziła wielu ludzi wielkiego serca i wielkiej życzliwości. Koncert charytatywny zorganizowany przez pracowników ośrodka znalazł wsparcie grona pomocników i przyjaciół – mieszkańców Drawska i okolic, którzy podarowali na aukcję ciekawe przedmioty, upominki, stroiki oraz domowe smakołyki. I nie ważne było to, że dzieci dopiero zaczęły zajęcia, że mają minutkę programu, że ze wzruszenia nutki się pomyliły grającym - ale wszyscy chcieli wystąpić dla Zuzi – i Ci najmniejsi, i troszkę starsi i najstarsi. Nikt nie narzekał, nikt nie liczył czasu... za to wszyscy okazali hojne serca licytując i kupując wystawione na aukcję przedmioty.

Słowa wypowiedziane przez papieża miały na celu przekazanie nam wszystkim, że wartości materialne tak naprawdę nijak się mają do wartości moralnych. Każdy z nas ma inny system wartości, jednak Jan Paweł II na pewno chciał, aby wszyscy żyli tak, jakby pieniądze w ogóle nie istniały, a materializm nie miał większego wpływu na nasze życie. Chciał podkreślić, że to nie waga portfela, lecz poziom przez nas reprezentowany liczy się najbardziej. To na bazie naszego zachowania i stosunku do ludzi, zwierząt czy do czegokolwiek innego, społeczeństwo wyrobi sobie opinię na nasz temat. Mamy sporo szans, a wręcz na każdym kroku trafia się możliwość okazania swojej dobroci i miłości do ludzi. Powinniśmy również pamiętać, że niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Każdy ma własny limit dobroci i wydaje nam się, że ten limit powinniśmy z biegiem czasu powiększać, dzielić się z ludźmi, oferować im swoją pomoc- tak jak zrobili to wszyscy Ci, którzy odwiedzili centrum kultury w to niedzielne popołudnie.

Wielkie podziękowania składamy wszystkim występującym, wszystkim mamom, które zaangażowały się w przygotowanie akcji i oczywiście wszystkim, wszystkim darczyńcom...Tym co przekazywali dary i tym, którzy je wykupili, a udało się zebrać kwotę ponad 9000 zł.

Bardzo się z tego cieszymy i dziękujemy.

 

Czytany 12945 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 grudnia 2015 11:42
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski