Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 stycznia 2016 13:10

Iwona J. Walczak - spotkanie autorskie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Iwona Walczak-plakat8 marca 2016 r. o godz. 17:00 zapraszamy serdecznie do kawiarni Kinowej Kina Drawa na spotkanie autorskie z pisarką Iwoną Walczak.

Iwona Walczak o Iwonie J. Walczak

Urodzona w maju, sangwiniczka, sceptycznie nastawiona do życia i jego meandrów, ale dla ludzi przyjazna. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu i Uniwersytetu Szczecińskiego. Poznanianka, ze szczecińską historią w tle, mama dwóch dorosłych synów.

Do tej pory na rynku ukazały się jej cztery książki: „Nagie myśli" (2011), „Złocista Dolina" (2012), „Dom złudzeń. Iga" (2014) i „Dom złudzeń. Zosia" (2015, tematyka nawiązuje do Drawska).

Początek literackich poczynań w/w jest nieustalony. Jej znajomi zapewniają, że pisała zawsze, ona sama twierdzi, że do stworzenia pierwszej powieści zatytułowanej roboczo: „Pozostaje kwiecień, jeśli chcesz..." usiadła dopiero w dwudziestym pierwszym wieku. Plik z ową historią nadal znajduje się w komputerze p. Iwony i czeka na gruntowną redakcję.

Iwona Walczak jest pasjonatką fotografii, muzyki i dobrego filmu. Dużo podróżuje, zarówno po Polsce, jak i po świecie. Z każdej wyprawy przywozi setki zdjęć i ... literackie inspiracje. Przyznaje, że gdyby nie pisała beletrystyki, z powodzeniem mogłaby tworzyć podróżnicze poradniki.

Pisarstwo miało być dla Iwony J. Walczak panaceum na zawodowe wypalenie, na marazm, i tak też się stało. Dzisiaj tworzenie powieści jest jej najważniejszą pasją.

 

Czytany 13812 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 marca 2016 15:17
Daniel Styburski

Najnowsze od Daniel Styburski