Wydrukuj tę stronę
środa, 24 lutego 2016 18:41

Ruszył projekt Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016 w Drawsku !

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 luteglogo nck dom kultury pluso br. w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbyło się pierwsze robocze spotkanie w ramach realizacji projektu. Oprócz pracowników ośrodka w spotkaniu uczestniczyła pani Anna Olszewska- socjolog, która będzie przeprowadzała i przygotowywała diagnozę otoczenia domu kultury.
Podczas spotkania Koordynator projektu i wicedyrektor ośrodka Renata Żołądkiewicz, przekazała informacje i materiały ze szkolenia tematycznego przygotowanego dla realizatorów takich projektów. Spotkanie odbyło się w dniach 10-12.02.2016r. w Radziejowicach, przeprowadzone było przez trenerów CAL. Ustalono także zakres przeprowadzonej diagnozy, narzędzia badawcze i terminarz.

Kolejne spotkanie odbyło sie 24.02 w sali multimedialnej Ośrodka Kultury. Było to spotkanie pracowników ośrodka z trenerem CAL opiekującym się naszym projektem- Zbigniewem Łukaszewskim. Podczas spotkania omówiono najbliższe zadania, jakie stoją przed realizatorami projektu ,a także poznano „dobre praktyki" w tym zakresie.

Już wkrótce wolontariusze i animatorzy będą podpytywać mieszkańców Drawska Pomorskiego jakie mają pasje, zainteresowania, jakie wydarzenie kulturalne jest przez nich najbardziej oczekiwane, itp. Wiele osób, które spotkamy w diagnozowanej przez nas przestrzeni spróbujemy namówić do realizacji własnych pomysłów kulturalnych. Projekt „Inicjatywy lokalne 2016" w naszej ocenie jest zdecydowanie trafny. Diagnoza będzie doskonałym pretekstem do rozmów z mieszkańcami, dla każdego animatora to doskonałe źródło wiedzy „co w trawie piszczy", czego tak naprawdę oczekują osoby w różnym wieku, kiedy najczęściej dysponują czasem wolnym i jak go najchętniej spędzają.

01 NCK DK 2016 klr

 

Czytany 5294 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 lutego 2016 07:40