Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 10:45

DK+ Inicjatywy lokalne 2016 - spotkanie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

IMG 7710DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2016
„Drawski autobus kulturalny - miejsce w nim czeka na Ciebie"
„Podziel się kulturą"

Celem strategicznym projektu „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016 jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim jako instytucji kulturalnej gminy w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członów oraz kulturotwórczych zasobów społeczności, poprzez wspólną realizację nowatorskich działań animacyjnych, a więc nie realizowanych wcześniej przez Ośrodek ani wnioskodawców.
Projekt ukierunkowany jest na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej, odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego, którego efektem będzie stworzenie wspólnych projektów na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej.

CELE PROGRAMU

 • odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatywy kulturotwórczych realizowanych przez mieszkańców gminy Drawsko Pomorskie w sposób nieformalny,
 • pobudzanie i wzmacnianie aktywności społecznej,
 • integracja międzypokoleniowa społeczności lokalnej,
 • budowanie koalicji i współpracy między mieszkańcami a instytucją kultury,
 • zagospodarowanie zasobów i przestrzeni publicznej w konsekwencji działań podejmowanych w ramach projektu

NAGRODZONE PROJEKTY

 1. „Muzyczna podróż z DEEP SESJAMI" / realizacja 9-12 sierpnia 2016 /
 2. „Festiwal Latawców" / realizacja 20 sierpnia 2016 /
 3. „Dożynkowa Kuźnia Talentów" / realizacja sierpień 2016 /
 4. „Teatralne Spotkania Parkowe" / realizacja sierpień- wrzesień 2016 /
 5. „Coolturalny Orlik" / wrzesień 2016 /
 6. „Foto Integracja" / wrzesień 2016 /
 7. „Toutch The World" / październik 2016 /

29 lipca br. w Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie beneficjentów programu poświecone wspólnemu ustaleniu harmonogramu działań, terminarza spotkań, listy zakupów, niezbędnego zakresu pomocy , itp. Na realizację wszystkich inicjatyw przeznaczono 24 300 zł, w tym 22 000 z dotacji NCK w Warszawie. Realizacja projektów rozpoczyna się 1 sierpnia 2016r.

REALIZACJA NAJBLIŻSZYCH PROJEKTÓW

 1. DEEP SESJE zapraszają osoby zainteresowane pracą DJ-a na warsztaty. Zapisy poprzez ankietę dostępna na facebooku grupy. Profesjonalne warsztaty teoretyczne i praktyczne odbędą się przez cztery popołudnia (od 17.00) w Centrum Kultury, ul. Dworcowa 2. Projekt zakończy koncert na scenie w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim w dniu 12 sierpnia od godz. 21.00 podczas którego zagra muzyczna gwiazda muzyki house.
 2. Mieszkańców Jankowa ( ale też innych mieszkańców gminy) zapraszamy na warsztaty wykonywania latawców. Pierwsze zajęcia 8 sierpnia od 16.00 w świetlicy wiejskiej w Jankowie. Festiwal Latawców zaplanowano na sobotnie popołudnie 20 sierpnia.
 3. Aktywni Drawscy Rodzice zapraszają na kolejną edycję spotkań parkowych – tym razem teatralną. Podczas Teatralnych Spotkań Parkowych powstanie spektakl teatralny, w którym udział wezmą wszystkie pokolenia mieszkańców. Chętnych do udziału w projekcie zapraszamy do zgłaszania się na facebooku grupy.
 4. Sołectwo Jankowo zaprasza swoich mieszkańców do udziału w warsztatach rękodzielniczych, które pomogą im przygotować się do udziału w Gminnym Święcie Plonów. Pierwsze warsztaty już po 8 sierpnia.

 

01 NCK DK 2016 klr

 

Czytany 3748 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 sierpnia 2016 10:59