Wydrukuj tę stronę
czwartek, 05 lipca 2018 14:02

Dożynki Wojewódzkie 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

dozynki wojewodzkie 1

Na niedzielne popołudnie 2 września br., w Parku Chopina w Drawsku Pomorskim zaplanowano organizację Wojewódzkiego Święta Plonów. Wydarzenie przygotowujemy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie, Starostwem Powiatowym w Drawsku Pomorskim i gminą Drawsko Pomorskie. Podczas imprezy na mieszkańców i gości z całego województwa czeka wiele atrakcji, m.in. pyszna „Aleja Zachodniopomorskie Smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego", konkursy i zabawy dla dzieci, miasteczko dmuchańców, prezentacje artystyczne ludowych zespołów, jarmark ludowy, stoiska promocyjne powiatów, firm i instytucji, itp.

1

2

 

Fot. Aleja Zachodniopomorskie Smaki (fot. Urząd Marszałkowski w Szczecinie)

W trakcie dożynek nastąpi także wręczenie nagród laureatom wielu konkursów organizowanych w województwie i w powiecie, m.in. Konkursu Sołtys Roku 2018 i Plebiscytu Mistrzowie smaku 2018, konkursu na najpiękniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego, nagrody za wieńce i stoiska.

Wieczorem na scenie pojawi się Ewelina Lisowska z zespołem.

3

4 5

Fot. Promocja imprezy już ruszyła... „dożynkowe baby" na drawskich skwerkach

Konkurs „Sołtys Roku" jest organizowany przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego od 2013 roku. W bieżącym roku odbędzie się szósta edycja konkursu.

Sołtys odgrywa bardzo istotną rolę w budowaniu wizerunku i tradycji wsi – jest inspiratorem i animatorem podejmowanych przez sołectwo działań, wokół niego skupia się życie kulturalne i społeczne. Sołtysi sprawują swoją funkcję społecznie, często kosztem własnego wolnego czasu. Stąd pomysł, aby trzech wyróżniających się sołtysów z terenu województwa zachodniopomorskiego uhonorować tytułem „Sołtys Roku" i nagrodą finansową w wysokości 5.000,00 zł.

Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej.

Plebiscyt „Mistrzowie smaku 2018" to przedsięwzięcie prowadzone na terenie całego kraju przez Polska Press sp. z o o. z podziałem na poszczególne województwa. Organizatorem regionalnym na terenie województwa zachodniopomorskiego jest redakcja „Głos Dziennik Pomorza", współorganizatorem plebiscytu jest Województwo Zachodniopomorskie.

Celem plebiscytu jest prezentacja i promocja najlepszych restauracji, piekarni czy też kucharzy Pomorza Zachodniego, które/którzy mogą zgłaszać się do udziału w poszczególnych kilkunastu kategoriach, m.in. Restauracja Roku, Bar/Bistro Roku, Kucharz Roku, Kelner Roku, Barman Roku, Burger Roku czy Piekarnia Roku, a wśród nich Kuchnia Regionalna Roku. Kategoria ta skierowana jest do członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie, którzy w ramach swojej działalności prowadzą restauracje, gospodarstwa agroturystyczne oraz hotele oferujące usługi gastronomiczne w których można spróbować regionalnych potraw. Plebiscyt promuje członków należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie jak i samej idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie oraz walory kulinarno-turystyczne Pomorza Zachodniego.

Podczas Dożynek Wojewódzkich w Drawsku Pomorskim 2.09.2018 planowane jest uroczyste wręczenie nagród w w/w konkursie i plebiscycie.

stopka dozynki

 

Czytany 4787 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 lipca 2018 14:16