Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 października 2020 14:26

Newsletter w bibliotece – kolejne szkolenie dla bibliotekarzy za nami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bibliotekarz

 

 

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu drawskiego w ramach zadania „Nie tylko bibliotekarz…” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szkolenie zatytułowane „Newsletter w bibliotece- najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza” odbyło się tym razem w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim.
W pierwszej części – teoretycznej, uczestnicy rozmawiali o tym, jaki ma cel wysyłka newslettera, czym jest dobry newsletter, jakie treści i elementy powinien zawierać, jak odpowiednio dobierać grafiki, czy też, w jakich godzinach najlepiej wysyłać nasze e-maile.
Druga część szkolenia była częścią praktyczną. Krok po kroku, wspólnie z prowadzącym bibliotekarze przeszli przez cały proces tworzenia newslettera. Wspólnie zaangażowali się w rozwiązywanie zadań i ćwiczeń, a także poznali niuanse niezbędne podczas tworzenia newslettera biblioteki. Ćwiczenia obejmowały m.in. wybór najlepszych celów oraz targetowanie newslettera w bibliotece, tworzenie nagłówków w kampanii, tworzenie treści newslettera, dobór grafiki i zdjęć. Przedstawiono także przykłady dobrych praktyk zastosowania newslettera w bibliotece.

 

 

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bibliotekarz

 

Czytany 430 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 października 2020 14:30

Artykuły powiązane