Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 maja 2019 13:12

Projekt - "Bądź zdrów jak ryba"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

suliW miniony weekend rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu wspófinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego „RYBACTWO I MORZE”  na lata 2014-2020.  Projekt obejmuje organizację wielopokoleniowych warsztatów kulinarnych w Suliszewie, Jankowie i Konotopie. Warsztaty prowadził  pan Zbigniew Juchnik – mistrz zawodu w technikum gastronomicznym.

 

 

 

 

 

 

 

Podczas pierwszego spotkania, któe odbyło się w świetlicy Wiejskiej w Suliszewie, uczestniczki dowiedziały się dlaczego warto jeść ryby, jak je przygotowywać, aby nie traciły wartości odżywczych i jakie znaczenie ma w tym przypadku czystość zbiorników wodnych,z których pozyskiwane są ryby. Nabyły też umiejętności oprawiania ryb oraz  przygotowały je na zajęcia warsztatowe w kolejnym dniu. Jako pierwsze ryby słodkowodne  pojawiły się pstrągi i okonie.  Pod fachowym okiem mistrza panie przygotowywały w grupach pstrąga pieczonego w piecu, roladki  z pstrąga, filet z pstrąga w sosie porowym  oraz smażonego okonia. 

 

 

 

suli2suli3suli4

suli5suli6suli7 

 suli8

Kolejne warsztaty już za tydzień. Tematem będą potrawy z bardzo popularnego leszcza i karpia. Zapraszamy mieszkańców Suliszewa. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 672 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maja 2019 14:10