Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 01 czerwca 2015 08:14

RUBINOWE GODY - jubileusz 40-lecia "DIABAZ"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

diabaz2W Drawsku doczekaliśmy się kolejnego jubileuszu. Tym razem świętować będziemy RUBINOWE GODY - jubileusz 40-lecia działalności artystycznej naszego Zespołu Tańca Ludowego „DIABAZ".
Jubileuszowy koncert galowy, nad którym Patronat Honorowy objął Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Burmistrz Drawska Pomorskiego, odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim w sobotę 6-go czerwca br. o godz. 17:00.

Ta uroczystość będzie okazją do wyrażenia szacunku tym wszystkim, którzy przed laty z młodzieńczą energią, pasją i ogromnym zaangażowaniem zapoczątkowali kultywowanie tańca ludowego, tradycji, obrzędów i obyczajów, chroniąc je od zapomnienia.
Zespół zaprezentuje się w specjalnie przygotowanym repertuarze, który stanowić będzie podsumowanie doświadczeń i osiągnięć tancerzy tworzących „DIABAZ". Obchody uświetnią również:

  1. wystawa fotografii ukazujących 40-letnią historię zespołu (w foyer kina);
  2. prezentacja zdobytych dotychczas trofeów, dyplomów, strojów, w których występują tancerze (w „Kawiarni Kinowej");
  3. wydanie książki pt. „Z przytupem i klasą. Opowieść o drawskim zespole DIABAZ" Eryka Krasuckiego.

Zespół Tańca Ludowego „DIABAZ" swoje programy artystyczne prezentuje z wielką troską i dbałością o zgodność z obyczajowością i prawdą historyczną w każdym aspekcie – w stroju, tańcu, muzyce, instrumentarium i jest przykładem doskonałej prezentacji folkloru regionalnego, pełniąc zarazem funkcję edukacyjną i popularyzatorską.

Zamiłowanie do tańca oraz kultywowanie staropolskiej tradycji, przekazywane z pokolenia na pokolenie zaowocowało tym, że obecnie w grupie młodzieżowej tańczą również dzieci i dorośli, stanowiąc jedną wielką, wielopokoleniową „diabazową" rodzinę. Zespołem kieruje instruktor pani Jolanta Parol.

Organizatorzy zbierają jeszcze ostatnie potwierdzenia i zgłoszenia udziału, które przychodzą od dawnych tancerzy z Diabazu", a wkrótce na stronie www.kulturadrawsko.pl będzie można zakupić ostatnie bilety na wspomniany benefis.

Zapraszamy !

 

Patronat honorowy:

zamek-ksiazat-szczecin-logo logo gmina

Patronat medialny:

radio koszalin 
gk p1 n1 glos drawska
dsi dpcom MagazynDrawski

Organizator:

logo ok plakat 

 

Czytany 4318 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 czerwca 2015 08:20