Wydrukuj tę stronę
sobota, 16 stycznia 2016 22:10

Zebranie założycielskie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złoty Wiek"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

UTWW poniedziałkowe przedpołudnie (11.01) w sali kinowej Centrum Kultury odbyło się zebranie założycielskie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na sali spotkało się 40 osób - członków założycieli, którzy w głosowaniu tajnym wybrali władze stowarzyszenia oraz uchwalili jego statut. W skład Zarządu Stowarzyszenia, które przyjęło nazwę Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złoty Wiek" w Drawsku Pomorskim, weszli:

Prezes Danuta Sycz
Wiceprezes Jolanta Liminowicz
Sekretarz Alina Lewandowska
Skarbnik Maria Żyburtowicz
Członek Zarządu Dionizy Grząśko

Siedzibą Stowarzyszenia jest Drawsko Pomorskie. Podczas zebrania wybrano także Komitet Założycielski, którego pierwszym zadaniem będzie skompletowanie dokumentów oraz zarejestrowanie Stowarzyszenia w sądzie.
Pierwsze sekcje stowarzyszenia już zaczynają swoją działalność, nie czekając na jego zarejestrowanie., a wśród nich są sekcja plastyczna, gier stolikowych, literacka, zajęć relaksacyjnych i ruchowych.
Na zakończenie zebrania założycielskiego zaproszono wszystkich na spotkanie autorskie z wybitnym pisarzem i eseistą, Laureatem Literackiej Nagrody NIKE panem Markiem Bieńczykiem. Spotkanie poprowadził profesor Uniwersytetu Szczecińskiego prodziekan Wydziału Filologicznego pan Andrzej Skrendo.


idolKolejnym spotkaniem z kulturą będzie spotkanie filmowe. W środę, 27 stycznia 2016r. o godz. 12.00, widzowie będą mogli porozmawiać o wartościach i obejrzeć film pt. IDOL" ze znakomita kreacją aktorską Al Pacino.

 

Czytany 5668 razy Ostatnio zmieniany sobota, 16 stycznia 2016 22:26