Wydrukuj tę stronę
środa, 22 czerwca 2016 09:33

Wiersz Stowarzyszenia UTW

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

wiersz UTW21 czerwca 2016 roku spotkaliśmy się po raz czwarty na „Muzycznym wieczorze", tym razem nieco wcześniej ze względu na pojedynek Polaków na Euro 2016 r., o którym wiemy, że został rozstrzygnięty na korzyść naszej drużyny narodowej. Trzymaliśmy przez cały czas kciuki za pomyślny wynik meczu polskiej jedenastki, jak widać udało się.

Miło spędziliśmy czas na ostatnim przed wakacjami muzykowaniu i już mamy wyznaczony utwór „Niebiesko – Czarnych" na pierwsze spotkanie we wrześniu, będzie to „Skończyły się wakacje". Poza, tym utworem planów mamy dużo, polska muzyka rozrywkowa ma niekończącą się historię i wspaniałych artystów, którzy czekają w kolejce, by spędzić z nimi czas. A tym czasem przy kawie i domowych wypiekach śpiewaliśmy z „Niebiesko - Czarnymi", a także udało się trochę po pląsać.

Wspominaliśmy sobotni wyjazd do Poznania w dniu 18 czerwca. Wędrowaliśmy śladami protoplastów państwa Polskiego, mogliśmy zobaczyć to wszystko dzięki nowoczesnym formom przekazu wiedzy historycznej jakim jest wystawa - „Brama Poznania". Oprócz wiedzy historycznej zdobyliśmy umiejętność posługiwania się nowoczesnym sprzętem audiowizualnym. Widzieliśmy najcenniejszy obiekt muzealny wystawy w Muzeum Narodowym, którym okazał się krzyżyk z IX-X wieku znaleziony we wsi Żółte. Niezaprzeczalnie najcenniejszym efektem wojażu do stolicy Wielkopolski był wiersz Halinki Błaszczyk, który przekazuje ideę działania naszego Stowarzyszenia i „naszego trzeciego wieku".

Spotykamy się na naszych zajęciach po wakacjach, natomiast sekcja gier stolikowych nie ma ochoty na wakacje i chce kontynuować partyjki brydża i gier w scrabble, w tej sprawie należy kontaktować się z panem Dionizym Grząśko.

Czytany 3595 razy